درب داخلی HDF

درب داخلی HDF

درب های داخلی شرکت دارای تنوع بالایی در نوع متریال می باشد و یکی از انواع درب که طرفداران خود را در بین ساختمان سازان دارد درب داخلی HDF می باشد که دارای مزایای زیادی از قبیل تنوع طرح و رنگ و وزن کم می باشد. استاندارد درب داخلی HDF بصورتی می باشد که داخل با داخل قابلمه چهارچوب فلزی نباید از ضد سانتی متر بیشتر باشد و ارتفاع درب از کف تا داخل قابلمه بالای درب نباید از ۲۱۰  سانتی متر بیشتر باشد.

به دلیل اینکه این نوع رویه ها از کشور ترکیه وارد ایران می شود پس می توان گفت درب های به نوعی پیش ساخته می باشند و اکثر فرآیند توید درب داخلی HDF در خرج از کشور انجام می شود. در ایران ساخت کلاف چوبی انجام می شود و سپس پرس و مراحل رنگ کاری درب و خشک کردن.

درب HDF

ساخت این نوع درب خیلی پیچیده و سخت نمی باشد و اکثر سازندگان با توجه به اینکه فرآیند تولید ترکیه ای دارند درگیر تولد و سختی های تولی نمی باشند و تولید بسیار هموار می باشد. درب داخلی HDF دارای تنوع محصول بالایی می باشد و از نظر رنگ بندی هم دو نوع رنگ پوششی ساده و پتینه تقسیم بندی می شود. پتینه در حقیقت درآوردن نقوش چوب با استفاده از کنتراست رنگ و تغییرات رنگ در سطح درب ایجاد می شود. البته باید بیان شود که مدل های M4N و M3  از مدل های بسیار پر طرفدار در ایران عزیز اسلامی می باشد. و بسته به نوع فرهنگ و رفتار مردم و کشور نوع طرح مورد استفاده قطعا تغییر می کند.

در درب داخلی HDF از دو رویه HDF با ضخامت ۳ میل استفاده می شود و استفاده از شبکه ی توری مانند ۲٫۵ سانتی در داخل کلاف چوبی مقاومت خوبی را برای درب به ارمغان می آرود. نصب این نوع درب ها نیز توسط نصاب های مجرب اندازه و نصب می شود.