درب چوبی

درب چوبی

در سالیان اخیر و با پیشرفت تکنولوژی درب های جدید خاص از مصنوعات چوبی جایگیزین درب چوبی شده اند. البته باید بیان کنیم که مردم و خریداران کم تجربه درب MDF و درب HDF را به نام درب چوبی خریدار می کنند در صورتی که در اصطلاح تخصصی به دربی دربهای چوبی گفته می شود که تمام ساختار داخلی درب از چوب ماسیو خشک شده با رطوبت ۱۲ تا ۱۵ درصد باشد.

درب چوبی نیز به دو دسته تقسیم بندی می شود دربهای چوبی لوکس ورودی آپارتمان و درب چوبی مورد استفاده در داخل واحد آپارتمان. البته این نوع درب ها نیز همانند درب های روکش چوب از لایه های چوبی بر روی سطح آن استفاده می شود. و دلیل استفاده مجدد لایه چوبی با ضخامت ۲ میل بر روی درب چوبی نقوش زیبای مماسی رویه های مورد استفاده می شود. درب چوبی به هیچ عنوان نمی تواند خاصیت ضد آب داشته باشد و از طرف دیگر یرآق مورد استفاده در دربهای چوبی بسیار گران قیمت تر از درب های معمولی با ساختار هانی کامی و کلاف چوبی می باشد. درب های چوبی با رنگ های پلی استری رنگ آمیزی می شوند و نقوش چوب مماسی لایه های چوبی به خوب نمایان می شود.

درب ساختمانی چوبی

پس می توان واژه دربهای چوبی که هم اکنون در بازار متداول می باشد همان درب MDF به روکش چوب و روکش PVC می باشد. و اکسسوری مورد استفاده برای این نوع درب ها معمولی می باشد. اکثر فروشندگان در زمان فروش درب MDF با اصطلاح درب های چوبی فروش خود را انجام می دهند و مشتری نیز بدون اطلاعات اولیه درباره جنس خریداری شده خرید خود را انجام می دهد.
برای اتصال لایه درب دربهای چوبی و درب MDF از چسب اوره فرمالدئید استفاده می شود و پرس گرم با دمای ۱۰۰ درجه و زمان پرس ۱ تا ۲ دقیقه مورد استفاده برای تولید دربهای چوبی می باشد. کلمات کلیدی: درب HDF – درب MDF