درب HDF

درب HDF

اولین نکته در مقایسه درب HDF با درب چوبی این می باشد که وزن در HDF بسیار کمتر از وزن درب تمام چوب می باشد و به تناسب همین موضوع نیاز به یرآق با قیمت پایین تر دارد. به دلیل اینکه نوع یرآق مورد استفاده شاخصی است برای انتخاب درب. و وزن بیشتر یرآق با مقاومت بیشتر می طلبد.

در اکثر پروژه های انبوه سازی تهران و خاورمیانه استفده از درب های با وزن سبک و کم هزینه مرسوم شده است. انبوه سازان و برج سازان به خوبی می دانند که کیفیت درب HDF چگونه است و از مزایای دیگری که در HDF دارد قابلیت رنگ پذیری راحت این نوع درب می باشد که می تواند با تغییر رنگ دکوراسیون به سادگی رنگ درب با یک پوشش پلی استر تغییر رنگ بدهد.

درب داخلی HDF

مدل های متنوع درب HDF در بازار ایران وجود دارد و رنگ کرمی این درب به صورت رنگ پوشش طرفدار زیادی دارد. در کنار این موارد مقاومت درب HDF در مقابل آب و رطوبت و مقاومت در برابر نم پذیری خیلی بیشتر از سایر درب های MFD می باشد. در حقیقت HDF همان MDF با فشردگی و تراکم بیشتر می باشد و از نظر فنی بسیار کیفیت بالاتری از درب های MDF دارد. یکی از دلایلی که باعث شده این درب محبوب بماند سادگی تولید درب HDF می باشد.

استفاده از پرس و کلاف چوبی و هانی کام ترک راه را برای تولیدکنندگان بسیار هموار کرده است. البته باید بیان شود که یکسری محدودیت ها در ابعاد رویه های درب HDF وجود دارد که سازندگان باید استاندارد ابعاد این رویه توجه بکنند. عرض اکثر رویه ها از ۱۰۰ سانتی متر بیشتر نمی باشد و برای قاب های طرح دار در عرض کم مشکلاتی بوجود می آید. هزینه ی پرداختی برای لنگه درب بدون یرآق و چهارچوب می باشد و در صورت درخواست چهارچوب می توانیم از چهارچوب هایی که از جنس خود لنگه می باشد استفاده شود.