مشخصات فنی درب های داخلی MDF و HDF

مشخصات فنی درب های داخلی MDF و HDF

 

  • کلاف (بازو):

بازوی درب های اتاقی تولیدی شرکت آتار درب سلماس در حالت پیش فرض از کلاف چوب روس ۵*۴ سانتی متری ساخته می شود. این کلاف در قسمت پایینی به صورت دوبل سرتاسری و در قسمت لولاها و قفل به صورت دوبل (۱۰*۴ سانتی متر) با طول ۴۰ سانت می باشد.

پیشنهاد فنی:

چوب روس در حالت طبیعی مقاومت پایینی در برابر رطوبت داشته و در مجاورت با آن دچار کرنش می شود. این تغییر حالت زمانی که در کلاف در اتفاق می افتد سبب تغییر شکل یا به اصطلاح عامیانه سبب تاب برداشتن در می شود. از دیرباز برای کاهش تغییر شکل چوب در مقابل رطوبت از روش های متنوعی استفاده می شده که رایج ترین آن روش فاق و زبانه است. در روش فاق و زبانه با توجه به اینکه کل مقطع کلاف را به هیچ عنوان نمی توان شکاف داد، تغییرات چوب در مقابل رطوبت باز هم قابل مشاهده است. شرکت آتار درب با استفاده از تکنولوژی روز دستگاه های چوب ایتالیایی برای حل این مشکل از روش فنگرجوینت استفاده می کنند.

  • قسمت میانی در:

قسمت میانی درهای تولیدی این مجموعه با استفاده از شبکه های هانی کام یا یونولیت فشرده به انتخاب مشتری پر می شود.

  • رویه:

۳-۱- HDF :

۳-۲- ام دی اف روکش راش:

ام دی اف در حالت معمولی سطحی صاف و بدون نقش و نگار است. برای افزایش زیبایی درب های انتخابی شما شرکت آتار درب مبادرت به پرس روکش طبیعی چوب راش بر روی ام دی اف می نماید. بعد از مرحله رنگ آمیزی رویه در نمایانگر مقطع برش خورده چوب طبیعی خواهد بود.

 

۳-۳- ام دی اف روکش گردو امریکایی:

این نوع روکش به دلیل طرح خاص درخت گردو امریکایی تنها در حالت خود رنگ و با استفاده از جلا به مشتریان عرضه می شود.

 

۳-۴- ام دی اف روکش ملج:

۳-۵- ام دی اف روکش PVC :

روکش های PVC بر روی ام دی اف در شرکت آتار درب با دستگاه وکیوم گرم و بهترین نوع چسب های ایتالیایی تولید می شود. روکش های PVC استفاده شده در حالت معمولی از نوع ۰٫۲ و در حالت های خاص از نوع ۰٫۴ مخملی کره ای می باشد.

درب های داخلی ساختمان ، سرویسی و اطاقی

۳-۶- ام دی اف روکش ملامینه:

رویه های ملامینه شرکت آتار در داخل خود مجموعه و توسط دستگاه پرس هیدرولیکی دمای بالا تولید می شود. به دلیل پایین بودن قیمت کاغذ ملامینه نسبت به روکش های پی وی سی و طبیعی چوب، این رده از محصول دارای پایین ترین قیمت در بین انواع رویه های در می باشد. به دلیل ساختار صلب رویه ملامینه این نوع رویه فقط در درهای cnc کاربرد دارد.

پیشنهاد فنی:

از مزایای رویه ملامینه می توان به مقاومت بالاتر در قبال سایش، خراش و رطوبت نسبت به روکش طبیعی چوب اشاره کرد

 

۳-۷- ام دی اف با روکش HPL :

HPL مخفف high pressure decorative laminates به معنای سطح لمینیتی که در فشار و حرارت بالا تولید می شود می باشد. لمینیت استفاده شده توسط شرکت آتار درب، محصول شرکت BERK ایتالیا بوده و دارای بالاترین سطح استاندارد های اتحادیه اروپا است. عمده کاربرد این نوع از محصول در محیط های بهداشتی و درمانی به دلیل قابلیت شست و شوی رویه درمی باشد.