انواع درب ضد سرقت

انواع درب ضد سرقت

به طوری کلی می توان انواع درب ضد سرقت را بر مبنای تولید داخل و خارجی تقسیم بندی کرد. البته باید بیان شود که تولیدات داخلی را نمی توان کاملا ایرانی قلمداد کرد به دلیل اینکه حجم بالایی از مواد خام و حتی خط تولید از کشورهایی مانند ترکیه خریداری می شود. و به اصطلاح محصول مشترک ایران و ترک نام گذاری می شود. واردات بسیاری از مواد اولیه برای خط تولید کارخانه درب ضد سرقت از کشور ترک صورت می گیرد. بهترین ها قفل ها نیز از همین کشور وارد ایران می شود و در بازار ایران بصورت برند تبدیل شده اند.

یکی از دربها نیز که قیمت نسبتا بالاتری در مقایسه با درب های تولید شده در ایران می باشند. قیمت های بالایی دارند و در شرایط روکود اقتصادی حاکم بر بازار مسکن فروش درب های ضد سرقت ترک و آلمانی به مراتب سخت تر می باشند انواع درب ضد سرقت.

انواع دربهای ضد سرقت

درب های ضد سرقتی که از ترکیه و ایتالیا و درب های ضد حریق که از کشور های عمان و حوزه خلیج فارس وارد ایران می شوند. به دلیل زمان بر بوده واردات و هزینه های انتقال دریایی و گمرک برای همه ی مشتریان توجیح اقتصادی پیدا نمی کند. اخیرا آتش نشانی شرکتهایی را مجوز داده است که واردات دربهای ضد حریق را انجام دهند. ولی بدلیل اینکه ساختمان سازان معمولا زمان زیادی برای سفارش به مدت ۹۰ روز ندارند تمایل دارند که از درب های ضد حریق تولید داخل استفاده کنند که به صرفه می باشد.

درب های ضد سرقت وارداتی که دارای لایسنس های معتبر بین المللی می باشند وزن و سنگینی بالایی دارند و قفل های معتبری نیز بر روی این درب ها نصب می باشد. که دارای گارانتی های بسیار قوی می باشد. بطور مثال بعضی از درب های ضد سرقت وارداتی دارای آلیاژ فلز خاصی دور تا دور لنگه درب می باشند. و همین عامل باعث می شود مقاومت درب در برابر هر گونه نفوذ از قسمت قفل ها کاهش پیدا کند.