درب HDF

 

We cannot display this gallery We cannot display this gallery

درب HDF بیشتر از ۲۰ سال است که در کشور ایران برای ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد. درب HDF در حقیقت از متریال الیاف و چسب می باشد. و مخفف HIGH DENSITY FIBERBOARD می باشد. در حقیقت مقاومت درب HDF از درب MDF با ضخامت مشابه بیشتر می باشد.

این اختلاف به دلیل فشردگی بیشتر الیاف و نحوه تولید درب های HDF نسبت به درب MDF می باشد. رویه های درب HDF درسام از کشور ترکیه وارد می شود و این رویه ها جز بهترین رویه های مورد استفاده در ایران در مقایسه با دیگر متریال می باشد. درب HDF به دو صورت مورد استفاده قرار می گیرد. در یک روش درب اچ دی اف با رنگ های پلی استر رنگ آمیزی می شود و سعی بر این است که از موادی در رنگ استفاده شود. که مقاومت درب های HDF را در برابر رطوبت افزایش دهد. ما درب های HDF ضد آب نداریم بلکه درب مقاوم درب برابر آب داریم.

درب داخلی HDF

رویه های ترک از کشور ترکیه وارد می شوند و با سایز های مختلف در خدمت صنعت ساختمان ما می باشند. نوع دیگر درب های اچ دی اف ، با روکش ملامینه می باشد که درب های اچ دی اف با روکش ملامینه ضد خش می باشند. کلاف درب های روکش HDF از چوب روسی خشک شده می باشد. که رطوبت چوب های بین ۱۴ تا ۱۵ درصد می باشد که مناسب برای استفاده در صنعت درب سازی می باشد.

هانی کام در داخل درب های روکش HDF به کار گرفته شده که مقاومت درب را بخصوص در برابر نیرو های فشاری افزایش می دهد. درب اچ دی اف HDF به صورت بسته بندی در سر پروژه تحویل داده می شوند. و نصاب های حرفه ای درسام به نصب و رگلاژ درب های و نصب دستگیره های یک تیکه و دو تیکه می پردازند. البته کسانی که می خواهند مقاومت درب را در برابر آب افزایش دهند می توانند از رزین ضد آب استفاده کنند. تا از هر گونه اعوجاج احتمالی جلوگیری به عمل آید. درب های HDF بیشتر از ۱۵ رویه مختلف دارد که در ذیل به نمایش گذاشته شده است.

 درب داخلی MDF | درب داخلی HDF | درب چوبی | درب HDF | درب MDF | درب ضد آب |