درب ضد حریق

 

مشاهده لیست قیمت درب های ضد حریق (کلیک کنید)

دانلود نمونه رنگ های مورد تایید سازمان آتش نشانی (کلیک کنید)

 

طبق تاییده و استاندارهای خانه آتش سازمان آتش نشانی درب ضد حریق به دو دسته تقسیم بندی می شوند. درب های ضد حریق فلزی و درب ضد حریق چوبی دو نوع مختلف این نوع درب ها می باشد. طبق استاندارد آتش نشانی این استاندارد ها هر ساله تغییر می کند.

پس شرکت هایی که درب ضد حریق با تاییده آتش نشانی بفروش می رسانند که درب های ضد سرقت درسام این سرتیفیکیت را به ساختمان سازان برای گرفتن پایان کار تقدیم می کنند. بعضی از تولید کنندگان مشخصات فنی درب های ضد حریق خود را برای فروشندگان درب های ضد حریق ارسال می کنند و این چنین بیان می کنند که کارشناس طراحی ما چنین دربی طراحی کرده است. ای در صورتی می باشد که فروشندگان در ضد حریق موظف به این می باشند که درب های ضد حریقی را بفروش برسانند که طبق مواد و متریال و طراحی باشد که آتش نشانی مورد تایید قرار داده است.

درب ضد حریق فلزی دارای ساختار فلزی می باشد و کلا ساختار آن با درب های ضد حریق چوبی متفاوت می باشد. در حقیقت درب های ضد حریق چوبی ساختار تمام چوبی دارد و دارای یرآق آلات مخصوص به خود می باشند. درب های ضد حریق فلزی با چهارچوب فلزی می باشند و یا یرآق مربوطه فروخته می شود. ولی درب ضد حریق چوبی بدون یرآق آلات درب ضد حریق بفروش می رسد.

نصب درب های ضد حریق فلزی همانند درب های ضد سرقت می باشد و نصب درب با چهارچوب با استفاده از جوش کاری بر روی قسمت فلزی فریم انتظار انجام می شود. رنگ بندی و کالیته رنگ درب های ضد حریق با استفاده از رنگ های با کیفیت کوره ای با استفاده از جریان های الکتریکی فاز مثبت و منفی بر روی فلز پوشیده می شود.

درب های ضد حریق

درب های ضد حریق چوبی نیز ویژگی های خاص خود را دارند. این درب ها به درب های دودبند معروف می باشند و مقاومت این درب ها با ضخامت ۵ سانتی متر مورد تایید آتش نشانی می باشد. ولی شرکت درسام برای درب های دودبند خود از ضخامت های ۵٫۱ سانت و ۵٫۶ سانتی متری استفاده می کند. دودبند ها می توانند با روکش چوب و یا بصورت برجسته به ساختمان ها فروخته شوند.

اما نمی توان بر روی درب های دودبند با ضخامت ۵ سانت از خطوط CNC استفاده کرد به این دلیل که ضخامت نهایی در خطوط ابزار خورده کم می باشد. درب ضد حریق باید بدون پاشنه فلزی باشد که در هنگام حریق هیچ گونه حادثه ای برای افرادی که در آتش گرفتار هستند ایجاد نکند. البته بر روی درب های ضد حریق چوبی می توان طرح های مختلف درب را اجرا کرد و حتی بعضی از کارفرمایان تمایل دارند که روکش چوبی ملچ و راش را بر روی چوب خشک ماسیو پرس کنند تا ظاهر درب های ضد حریق چوبی جذاب تر به نظر برسد.

درب ضد حریق

ساختار درب ضد حریق فلزی بصورتی است که دو طرف در از فلز مورد نظر آتشنشانی استفاده می شود. البته قبل از ورود به بحث درب ضد حریق بهتر از دلیل اهمیت این گونه درب ها را بدانیم و بداین فلسفه وجود درب ضد حریق چیست. در زمان وقوع آتش سوزی به منظور جلوگیری از خروج آتش و کاهش سرعت انتشار آتش در واحد مسکونی یا برج از درب ضد حریق استفاده می شود.

یک نوع درب ضد حریق چوبی نیز وجود دارد که تمام متریال و استراکچر این نوع درب چوب خشک مورد تایید آتش نشانی می باشد البته تا امروز یعنی زمانی که نگارنده در حال نوشتن این مقاله است ضخامت در ضد حریق چوبی باید ۵ سانتی بیشتر باشد و از روکش چوب نیز می توان در سطح درب های ضد حریق چوبی استفاده نمود.

در ضد حریق

ساختار داخلی نوع فلزی این درب از ورق های فلز روغنی و سیاه می شود که متناسب با شرایط اقلیمی نوع ورق مورد استفاده متفاوت می باشد. در این میان باید بیان کنیم که قیمت فلزی این نوع درب ها با یرآق درب ضد سرقت می باشد. لاستیک دودبند قابل تورم حرارتی و دستگیره آنتی متر آنتی پنیک و دستگیره غیرقابل اشتعال پشتی و لولای فنردار ۱۷ سانتی از مشخصات دربهای ضد حریق فلزی می باشد. البته درب ضد حریق چوبی معمولا بدون یرآق به فروش می رشد بدلیل اینکه نوع یرآق مورد استفاده می تواند از قیمت های کم تا زیاد باشد و بسته به سلیقه ی مشتری می باشد.

نوع فلزی با چهارچوب چوبی مخصوص خود باید نصب شو و نوع چوبی این درب ها می تواند بر روی چهارچوب فلزی و ساده و فرانسوی نصب شود و یا می توان چهارچوب چوبی نیز برای این نوع درب ها سفارش داده شود. چوب بدون رنگ می باشد و در نوع فلزی رال رنگ در حدود ۱۰ رنگ مختلف دارد.

 

درب ضد سرقت ترک | ابعاد درب ضد سرقت | درب ضد سرقت | قیمت در ضد سرقت | در ضد سرقت دو لنگه | در ضد سرقت |